Poleć stronę znajomemu

Polecana strona: https://bip.igcz.poznan.pl/instrukcja/

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane! Adres e-mail nieprawidłowy

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane! Adres e-mail nieprawidłowy

* pola wymagane

Informacja została wysłana
Błąd wysyłania wiadomości

Generowanie pliku PDF


Pobierz
Błąd generatora pdf...
A+

Instrukcja

Strona BIP IGCZ PAN tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn.zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej(Dz.U. 2007 nr 10 poz. 68).

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP IGCZ PAN umożliwia menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą grupy, rozwija się treść artykułu.

Powrót do strony głównej BIP IGCZ PAN możliwy jest poprzez kliknięcie w odnośnik Strona główna znajdujący się w menu po lewej stronie ekranu.

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone na środku w górnej części strony. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie zatwierdzić frazę klawiszem „Enter” lub kliknięciem w symbol lupy. Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.

W lewej górnej części ekranu znajduje się odnośnik do głównej strony serwisu internetowego Instytutu Genetyki Człowieka PAN (http://www.igcz.poznan.pl/).

Po lewej stronie ekranu nad menu przedmiotowym znajduje się odnośnik do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej (https://www.bip.gov.pl/)

W dolnej części ekranu umieszczone zostały statystyki odwiedzin strony BIP IGCZ PAN, kontakt do redaktorów strony, instrukcja obsługi, mapa strony oraz rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów.

W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF (Portable Document Format) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnego programu Adobe Reader.


Informacje o stronie ▾

Autor: Jan Kowalski
Opublikował: Marcin Kęsikiewicz
Data ostatniej modyfikacji: 15.04.2016
Data publikacji: 15.01.2015
Liczba wyświetleń: 2398