Poleć stronę znajomemu

Polecana strona: https://bip.igcz.poznan.pl/oferta-pracy/5-ar-2019-biolog/

To pole jest wymagane!

To pole jest wymagane! Adres e-mail nieprawidłowy

* pola wymagane

Informacja została wysłana
Błąd wysyłania wiadomości

Generowanie pliku PDF

Pobierz
Błąd generatora pdf...
A+

[5/AR/2019] Biolog

Dyrektor Instytutu Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk (IGC PAN) w Poznaniu
ogłasza nabór na stanowisko biologa
w Zakładzie Genetyki Molekularnej i Klinicznej IGC PAN.

I. Informacje ogólne

  1. Instytucja ogłaszająca nabór: Instytut Genetyki Człowieka PAN
  2. Miasto: Poznań
  3. Stanowisko: biolog
  4. Dyscyplina naukowa: nauki medyczne
  5. Liczba wakatów: 1
  6. Przewidywane wynagrodzenie zasadnicze: 3 500,00 PLN brutto/miesiąc
  7. Termin składania dokumentów: do 16.09.2019 r.
  8. Adres, na który należy składać dokumenty: osobiście lub listem poleconym z dopiskiem „Biolog ZGMiK” w kadrach Instytutu Genetyki Człowieka PAN, ul. Strzeszyńska 32, 60-479 Poznań lub elektronicznie na adres: ewa.zietkiewicz@igcz.poznan.pl
  9. Link do strony: http://bip.igcz.poznan.pl/oferta-pracy/
  10. Słowa kluczowe: hodowle komórkowe, mikroskopia, biologia molekularna, ciliopatie
  11. Zakład/Zespół, w którym Kandydat miałby pracować: Zakład Genetyki Molekularnej i Klinicznej
  12. Zwięzły opis badań naukowych, w których kandydat miałby uczestniczyć:
    Kandydat będzie zaangażowany w badania naukowe związane z pierwotna dyskinezą rzęsek (PCD) i innymi chorobami genetycznymi związanymi z dysfunkcją rzęsek (cliopatii)
  13. Zakres obowiązków: prowadzenie hodowli ludzkich komórek nabłonka oddechowego oraz hodowli związanych z wykorzystaniem organizmu modelowego (płazińce); wykonywanie badań związanych z analizą struktury
    i funkcji rzęsek ruchomych (mikroskop, immunofluorescencja); izolacja materiału genetycznego z komórek ludzkich i bakterii; udział w doświadczeniach wykorzystujących techniki biologii molekularnej; zamawianie odczynników i obsługa intranetu.

 II. Wymagania stawiane kandydatom

  1. Stopień magistra nauk biologicznych, medycznych lub pokrewnych.
  2. Wiedza z zakresu biologii molekularnej i komórkowej.
  3. Wiedza z zakresu znajomości technik hodowli komórkowych oraz technik mikroskopowych – mikroskopia świetlna i fluorescencyjna. Wskazane doświadczenie w transformacji bakterii i transfekcji komórek ssaczych. Dodatkowym atutem jest doświadczenie w technikach biologii molekularnej takich jak: izolacja DNA, RNA, białek, klonowanie, PCR, Western Blot, techniki elektroforetyczne.
  4. Wysoka motywacja do pracy w nauce, chęć uczenia się, umiejętność rozwiązywania problemów.
  5. Posługiwanie się językiem angielskim w mowie i piśmie.
  6. Odbyte staże lub praktyki.
  7. Umiejętność pracy w grupie.
  8. Mile widziane posiadanie dorobku naukowego w postaci współautorstwa publikacji i doniesień konferencyjnych.

 III. Wykaz dokumentów, które kandydat powinien załączyć do zgłoszenia konkursowego:

  1. Podanie o zatrudnienie wraz z adresem do korespondencji oraz danymi kontaktowymi (adres mail oraz telefon),
  2. Skan bądź kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  3. Życiorys,
  4. Nieprzekraczający 3 500 znaków drukarskich (1 strona A4) autoreferat zawierający zwięzłą informację o zainteresowaniach naukowych, umiejętnościach laboratoryjnych, ewentualnym udziale w projektach badawczych i własnych zamierzeniach zawodowych.
  5. Co najmniej jedna opinia samodzielnego pracownika naukowego, specjalisty we wskazanym w ogłoszeniu zakresie.
  6. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych kandydata na potrzeby konkursu (dostępna: http://bip.igcz.poznan.pl/wp-content/uploads/2018/10/Zgoda-rekrutacja-Consent_for_the_processing.pdf ).

IV. Kryteria oceny kandydatów

  1. Doświadczenie w pracy laboratoryjnej.
  3. Motywacja do pracy w nauce.
  4. Opinia poprzedniego opiekuna (promotora lub pracownika naukowego).
  5. Znajomość języka angielskiego.

 V. Termin rozstrzygnięcia konkursu

Do 30 dni od daty upływu terminu składania dokumentów.

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

 VI. Planowany okres zatrudnienia: od 10.2019r. – umowa o pracę

Status sprawy Rozstrzygnięte
Forma składania ofert osobiście, listem poleconym lub elektronicznie
Warunki zatrudnienia umowa o pracę
Data zakończenia 16.09.2019 16:00
Dane kontaktowe ewa.zietkiewicz@igcz.poznan.pl
Pliki do pobrania:

Informacje o stronie ▾

Autor: Alicja Radajewska
Opublikował: Alicja Radajewska
Data ostatniej modyfikacji: 14.10.2019
Data publikacji: 01.08.2019
Liczba wyświetleń: 883

Data zmiany Opublikował Autor Data wytw. informacji
Marcin Kęsikiewicz Marcin Kęsikiewicz